24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Teknologji MacBook Pro 16 inç pritet të lansohet në shtator

MacBook Pro 16 inç pritet të lansohet në shtator

I njëjti analist i firmës kërkimore që parashikoi më herët tabletin e Microsoft Surface tani po e kthen vëmendjen tek Apple dhe MacBook Pro 16-inç.

Raporti sugjeron se, me përjashtim të rasteve kur ndodh diçka e jashtëzakonshme, Apple do të prezantojë MacBook Pro 16 inç në ngjarjen e tyre në shtator.

Apple pritet të zbulojë iPhone 2019 në këtë ngjarje dhe MacBook Pro mund të jetë “pajisja tjetër”.

“Mund të parashikohet që Apple do të lansoj një produkt të ri në eventin e Apple të 19 shtatorit, nëse nuk ka ndonjë zhvillim të papritur” – deklaroi Jeff Lin, drejtor i asociuar në IHS Markit.

Raporti sugjeron se pajisja do të lansohet me macOS Catalina, dhe do të ketë një ekran të ri, si dhe një procesor të ri.

Ky ekran do të jetë një panel LCD, jo OLED, i prodhuar nga LG, me një rezolucion prej 3,072 x 1,920 piksele.

Kjo është në kundërshtim me thashethemet nga maji sipas të cilave ky MacBook Pro i veçantë do të merrte një ekran OLED të bërë nga Samsung.

Megjithatë, këto janë vetëm spekulime dhe raporte për momentin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...