24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Lajme Kreshnik Bekteshi: Republika e Maqedonise se Veriut destinacion atraktiv me mundesi...

Kreshnik Bekteshi: Republika e Maqedonise se Veriut destinacion atraktiv me mundesi te medha per investim.

Nga konferenca ministrore ne Stokholm, para komunitetit suedez te biznesit Ministri Kreshnik Bekteshi prezentoi projektet strategjike dhe mundesite per investime ne vendin tone, me fokus te vecante integrimin ne BE.

Ministri Kreshnik Bekteshi pohoi se Republika e Maqedonise se Veriut eshte destinacion atraktiv me mundesi te medha per ivestim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

SHBA, nisin rikthimet e migrantëve të paligjshëm në disa shtete

Kontrolle kundër migrantëve që hyjnë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të kërkuara nga  presidenti Donald Trump janë duke u zhvilluar në disa...

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...