24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Lajme Bujar Osmani takim me delegacionin e Mbreterise se Norvegjise

Bujar Osmani takim me delegacionin e Mbreterise se Norvegjise

Zv.Kryeministri Bujar Osmani mbajti takim me delegacionin e Mbreterise se Norvegjise kryesuar nga Ministrja per pune te jashtme, Ine Eriksen Soreide,ne te cilen u riafirmua mbeshtetja e Mbretesise se Norvegjise per aspiratat euroatlantike te Republikes se Maqedonise se Veriu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...