24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Teknologji Makinat më të fuqishme SUV, që janë prodhuar gjatë këtij viti (Foto)

Makinat më të fuqishme SUV, që janë prodhuar gjatë këtij viti (Foto)

Kaloi gjysma e vitit 2019, ndërsa në treg janë hedhur më se dhjetë makina SUV

Shumica e atyre që duan një makinë SUV, interesohen në rehatinë, luksin dhe teknologjinë që ofron dhe jo në fuqi të lartë, transmeton Telegrafi.

Por, pse të mos kërkohet një makinë, që ofron shpejtësi të lartë dhe të frikësohen nganjëherë familjarët, kur vozitet me shpejtësi edhe nëpër terrene të vështira.

Që nga fillimi i përhapjes së makinave SUV, gjithnjë e më shumë po bëhen më të fuqishme dhe me kuaj fuqitë që i kanë tani, mund të krahasohen me makinat sportive.

Tani që ka kaluar gjysma e vitit 2019, janë dhjetë makina SUV që janë prodhuar gjatë këtij vitit, ndërsa të ngjashme pritet të ketë edhe në vazhdim.

Rolls-Royce Cullinan – 563 kuaj fuqi

Lamborghini Urus – 641 kuaj fuqi

BMW X6 M – 567 kuaj fuqi

Range Rover Sport SVR – 575 kuaj fuqi

Mercedes-AMG GLS63 – 577 kuaj fuqi

Mercedes-AMG GLE63 S – 577 kuaj fuqi

Mercedes-AMG G63 – 577 kuaj fuqi

Maserati Levante Trofeo – 582 kuaj fuqi

Jeep Grand Cherokee Trackhawk – 707 kuaj fuqi

Bentley Bentayga Speed – 626 kuaj fuqi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

SHBA, nisin rikthimet e migrantëve të paligjshëm në disa shtete

Kontrolle kundër migrantëve që hyjnë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të kërkuara nga  presidenti Donald Trump janë duke u zhvilluar në disa...

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...