24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Teknologji Apple do të kalojë plotësisht në OLED për iPhone 2020, sjell edhe...

Apple do të kalojë plotësisht në OLED për iPhone 2020, sjell edhe 5G

Për momentin, formacioni i iPhone përbëhet nga iPhone XS, XS Max dhe iPhone XR, dy ish-modelet e para me teknologji të ekranit OLED, ndërsa i fundit përdor LCD.

Ka pasur raporte që Apple në fund të fundit mund të bëjë një kalim të plotë në ekranet OLED në të ardhmen, dhe sipas analistit Samik Chatterjee, kjo mund të ndodhë në vitin 2020.

Sipas Chatterjee, ai pretendon se në vitin 2020, Apple pritet të lansojë një treshe të iPhone-ve të nivelit të lartë dhe të gjitha do të kenë ekrane OLED, së bashku me mbështetjen për 5G.

Raporti vazhdon të pohojë se madhësia e ekranit e ofruar do të jetë 5.4 inç, 6.1 inç dhe 6.7 inç.

Kjo është për shkak se sipas Chatterjee, përdorimi i OLED do të jetë për modelet më të larta të iPhone, por ai gjithashtu vëren se Apple do të vazhdojë të bëjë një version të lirë i cili me sa duket do të vazhdojë të përdor LCD, duke qenë më i lirë për t’u prodhuar.

Përveç OLED, analisti pretendon se Apple do të prezantojë mbështetje për 5G në iPhone 2020 të tyre, së bashku me një sensorë ToF 3D për kamera që do të përdoret për aplikacione të realitet të shtuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...