24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Sport FC Shkupi lëshoi 2 gola epërsi ndaj Pjunikut

FC Shkupi lëshoi 2 gola epërsi ndaj Pjunikut

FC Shkupi u ndal në barazim 3-3 kundër Pjunikut në Armeni. Skuadra shkupjane nuk e nisi mirë ndeshjen pasi që u ndëshkua me penaltinë e reazlizuar nga Vardanian.

Mirëpo në vazhdim FC Shkupi fillimisht barazoi shifrat me golin e Bajramit, para se Ileski të shënojë në fund të pjesës së parë.

Kapiteni Muharem Bajrami, sërisht nga gjuajtja e lirë ishte autor I golit, kësaj radhe të tretin për FC Shkupin në minutën e 60-të.

Mirëpo në vazhdim skuadra vendase arriti që të shënojë dy gola dhe të barazojë shifrat në 3-3 falë realizimeve të Zhestokovit dhe Mançuranijanit. Ndeshja e kthimit do të jetë më 18 korrik në Shkup, në stadiumin “Todor Proeski”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

SHBA, nisin rikthimet e migrantëve të paligjshëm në disa shtete

Kontrolle kundër migrantëve që hyjnë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të kërkuara nga  presidenti Donald Trump janë duke u zhvilluar në disa...

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...