19.8 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Lajme Bota Itali, 18 të plagosur nga moti i keq

Itali, 18 të plagosur nga moti i keq

ANSA.

Të plagosurit përfshinë edhe një shtatzënë, e cila lëndua në kokë, por që mori menjëherë trajtim mjekësor.

Në Milano Marittima, një grua u plagos rëndë, ndërkohë që një pishë 200-vjeçare u shkul nga një tornado.

Në Molise ra breshër me madhësinë e një topi ping-pongu, u thyen dritare dhe u dëmtuan makina.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Ramsey beson se Juventusi është klubi i duhur për të

Mesfushori uellsian Aaron Ramsey beson se Juventusi është klubi i duhur për të dhe po shikon para që të punojë me trajnerin e ri...

SHBA, nisin rikthimet e migrantëve të paligjshëm në disa shtete

Kontrolle kundër migrantëve që hyjnë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të kërkuara nga  presidenti Donald Trump janë duke u zhvilluar në disa...

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...