24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Sport Khedira largohet nga Juventus, transferohet në Turqi

Khedira largohet nga Juventus, transferohet në Turqi

kuadra turke, Fenerbahçe, thuhet se është interesuar të nënshkruajë me mesfushorin e Juventusit, Sami Khedira.

Sipas ‘Sky Sport Italia’, Fener janë duke bërë përpjekje të mëdha për të transferuar mesfushorin gjerman.

32 vjeçari pritet të largohet nga Juve këtë verë, pasi i është rritur konkurrenca pas transferimit të Adrien Rabiot dhe Aaron Ramsey.

Ai ka shënuar 21 në 87 paraqitje për ‘Zonjën e Vjetër’, duke fituar edhe katër tituj të Serie A në katër sezone.

Khedira mund të zëvendësojë Eljif Elmas, i cili është pranë kalimit te Napoli në Serie A

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...