24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Lajme Turqia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e vendit në NATO

Turqia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e vendit në NATO

Kuvendi turk ka ratifikuar mbrëmje e sotme protokollin për anëtarësimin e vendit tonë në NATO, kurse lajmin e ka bërë të ditur ministrja jonë e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska e cila edhe ka falënderuar këtë hap të rëndësishëm nga pala turke.

Ndërkohë që krahas Turqisë tashmë kanë nisur procedurat për ratifikim edhe në disa vende të tjera kurse deri në fund të vitit pritet që të gjitha vendet anëtare të NATO-s të bëjnë të njëjtën gjë dhe Maqedonia e Veriut bëhet anëtare me të drejta të plota në Aleancë e Veriut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...