24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Lajme

Lajme

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Itali, kapen armë luftarake tek përkrahësit e ekstremit të djathtë

Policia italiane njoftoi sot se ka kapur një arsenal të vërtetë lufte, përshirë edhe raketa ajër-ajër dhe rreth 20 pushkë, gjatë një kontrolli në...

Haradinaj tregon se çfarë ndodh nëse hiqet taksa 100 % ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj vazhdon të këmbëngulë në mos heqjen e taksës si kusht për njohje nga Serbia.Ai në një konferencë për media...

Eksportuesit: Probleme me fuqinë punëtore

Eksportuesit kërkojnë nga shteti mbështetje financiare dhe logjistikë. Ata mendojnë se gjatë promovimit të kompanive të tyre në panaire jashtë vendit, përfitime mund të...