24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Kreshnik Bekteshi: 9 million euro investim ne Tetovë dhe 300 vende te reja pune!

Ministri për Ekonomi Kreshnik Bekteshi vizitoj zonën zhvillimore teknologjike industriale në Tetovë për tu njoftuar me aktivitetet...

Ministri Sadulla Duraku zyrtarisht filloi me punë në Ministrinë për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive etnike

Sadulla Duraku zyrtatisht mori detyrën e ministrit në ministrinë e re për Sistem politik dhe Marrëdhënie mes bashkësive. Gjatë marrjes së detyrës së...

Bujar Osmani takim me delegacionin e Mbreterise se Norvegjise

Zv.Kryeministri Bujar Osmani mbajti takim me delegacionin e Mbreterise se Norvegjise kryesuar nga Ministrja per pune te jashtme, Ine Eriksen Soreide,ne te...

Kreshnik Bekteshi: Republika e Maqedonise se Veriut destinacion atraktiv me mundesi te medha per investim.

kreshnikDownload Nga konferenca ministrore ne Stokholm, para komunitetit suedez te biznesit Ministri Kreshnik Bekteshi prezentoi projektet strategjike dhe...

Bujar Osmani,takim me Ministrin per pune te jashtme dhe tregtise te Hungarise

Zv. Kryeministri Bujar Osmani, pati takim me Peter Sijarto, Minister per pune te jashtme dhe tregtise te Hungarise. Osmani...

Bujar Osmani: BDI, energji e pashtershme e një misioni

BDI po tregohet si forcë politike joinerte, sepse lëvizshmëria e saj në kohë e hapësirë po u jep të drejtë atyre vrojtuesve...

Ali Ahmeti: Funksionet shkojnë e vijnë, misioni vazhdon

Ali Ahmeti thotë se ende nuk ka biseduar me z Zaev , ku sipas tij ka pasur disa vizita jashtë vendit dhe...