24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Sport

Sport

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...

Ramsey: Kisha plot oferta, por zgjodha Juventusin pa menduar fare

Aaron Ramsey ka pohuar se kishte marrë shumë oferta gjatë verës, por në momentin që Juventusi kishte shfaqur interesim për të, ai nuk kishte...

Griezmann, De Jong dhe Neto i nisin stërvitjet me klubin e tyre të ri, Barcelonën

Blerjet e reja, Antoine Griezmann, Frenkie de Jong dhe Neto i kanë nisur të hënën përgatitjet me Barcelonën për sezonin e ardhshëm dhe kanë...

Osmani: Presim kalim në raundin e dytë

Kampioni i Maqedonisë në futboll , KF Shkëndija të martën do të zhvillojë ndeshjen kthyese në kuadër të raundit të parë eliminator të Ligës...

Vazhdon ‘gara’ për fanellën më të bukur, Man City lanson ‘perlën’

Përveç afatit kalimtar të lojtarëve, vera po del të jetë interesante edhe me lansimin e fanellave të top skuadrave evropiane.Gjigantët e futbollit evropian duket...

Mediet italiane: Sot bëhet zyrtarizimi i De Ligt tek Juventus

Juventus dhe Matthijs De Ligt duket se më në fund do të mbyllin marrëveshjen e tyre.Qendër mbrojtësi holandez, Matthijs de Ligt, pritet që të...

Nga Alves, Cahill e Ribery te Balotelli, dy 11-she luksi me lojtarë të lirë

Nga Dani Alves te, De Rossi, Ribéry, Cahill, Ribéry te Balotelli e Ben Arfa. Më poshtë po shfaqim grafikisht dy formacionet e gazetës së...

Shuma e “çmendur” që fitoi Djokovic pasi mposhti Federerin

Novak Djokovic u imponua si protagonisti kryesor i edicionit të 133 të turneut të famshëm të tenisit, “Wimbledon”, në finalen e të cilit, serbi...