24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019
Ballina Teknologji

Teknologji

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

Një nga metodat që një pjese të madhe prej nesh u duket më e thjeshtë për të karikuar telefonin është laptopi. Por, sipas ekspertëve,...

Facebook gjobitet me 5 miliardë $ për shkelje të privatësisë

Komisioni Federal për Tregti i Shteteve të Bashkuara, ka miratuar përmes votimit me shumicë votash një gjobë prej 5 miliardë dollarësh për shkak të...

Apple Watch mund të përdoret për të përgjuar të tjerët përmes iPhone

 Apple ka çaktivizuar aplikacionin Walkie-Talkie në Apple Watch sepse një problem sigurie lejonte përdoruesit të përgjonin iPhone e njerëzve të tjerë.Me Walkie-Talkie, dy njerëz...

Makina e parë në botë që pritet të arrijë shpejtësi deri në 1,600 kilometra në orë

Bloodhound është shumë më pranë, të thyerjes së rekordit të shpejtësisë së lëvizjes tokësoreTani që kompania është shpëtuar nga sipërmarrësi Ian Warhust, janë rikthyer...

Apple do të kalojë plotësisht në OLED për iPhone 2020, sjell edhe 5G

Për momentin, formacioni i iPhone përbëhet nga iPhone XS, XS Max dhe iPhone XR, dy ish-modelet e para me teknologji të ekranit OLED, ndërsa...

BMW fillon prodhimin e Mini elektrik në fund të vitit 2019

BMW do të fillojë prodhimin e një Mini të ri elektrik në fabrikën e tij britanike në fund të 2019 dhe automjetet e para...

Makinat më të fuqishme SUV, që janë prodhuar gjatë këtij viti (Foto)

Kaloi gjysma e vitit 2019, ndërsa në treg janë hedhur më se dhjetë makina SUVShumica e atyre që duan një makinë SUV, interesohen në...

Aeroplani elektrik që mund të udhëtojë 160 km për 5 euro

Me 300 kilogramë në peshë, ‘Pipistrel Alpha Electro’ është një avion elektrik ultra i lehtë, që mund të përshkojë 160 km/h për 4.50 euro.Aeroplani...