24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Artikujt e fundit

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...

Popular Categories

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

Një nga metodat që një pjese të madhe prej nesh u duket më e thjeshtë për të karikuar telefonin është laptopi. Por, sipas ekspertëve,...

Facebook gjobitet me 5 miliardë $ për shkelje të privatësisë

Komisioni Federal për Tregti i Shteteve të Bashkuara, ka miratuar përmes votimit me shumicë votash një gjobë prej 5 miliardë dollarësh për shkak të...

Apple Watch mund të përdoret për të përgjuar të tjerët përmes iPhone

 Apple ka çaktivizuar aplikacionin Walkie-Talkie në Apple Watch sepse një problem sigurie lejonte përdoruesit të përgjonin iPhone e njerëzve të tjerë.Me Walkie-Talkie, dy njerëz...

Makina e parë në botë që pritet të arrijë shpejtësi deri në 1,600 kilometra në orë

Bloodhound është shumë më pranë, të thyerjes së rekordit të shpejtësisë së lëvizjes tokësoreTani që kompania është shpëtuar nga sipërmarrësi Ian Warhust, janë rikthyer...

Apple do të kalojë plotësisht në OLED për iPhone 2020, sjell edhe 5G

Për momentin, formacioni i iPhone përbëhet nga iPhone XS, XS Max dhe iPhone XR, dy ish-modelet e para me teknologji të ekranit OLED, ndërsa...

BMW fillon prodhimin e Mini elektrik në fund të vitit 2019

BMW do të fillojë prodhimin e një Mini të ri elektrik në fabrikën e tij britanike në fund të 2019 dhe automjetet e para...
191,029FansLike
306,808,845FollowersFollow

Celulari me i mire

82%
Samsung Galaxy S10+
84%
Huawei P30 Pro
87%
iPhone Xs max
72%
Xiaomi Mi 9
64%
Huawei mate 20 pro

Instagram

Must Read Stories

Teknologji

Skopje
few clouds
24.1 ° C
26 °
22.8 °
39 %
4.6kmh
20 %
Mon
19 °
Tue
17 °
Wed
22 °
Thu
23 °
Fri
25 °

Ramsey: Kisha plot oferta, por zgjodha Juventusin pa menduar fare

Aaron Ramsey ka pohuar se kishte marrë shumë oferta gjatë verës, por në momentin që Juventusi kishte shfaqur interesim për të, ai nuk kishte...

“Boki 13”, 1,5 milionë euro për të mbyllur një procedurë penale, paratë u shpenzuan për pushime dhe veshje

Të ndaluarit Bojan Jovanovski – Boki 13 dhe Zoran Milevski dyshohen se kanë marrë 1.5 milion euro për të paguar një prokuror publik i...

Joveski: Dorëheqja e Janevës është një akt personal, nuk komentoj

Dorëheqja e Katica Janevës është një akt personal dhe unë nuk do të komentoj. Këtë e deklaroi prokurori publik i Republikës Ljubomir Joveski, në...

Griezmann, De Jong dhe Neto i nisin stërvitjet me klubin e tyre të ri, Barcelonën

Blerjet e reja, Antoine Griezmann, Frenkie de Jong dhe Neto i kanë nisur të hënën përgatitjet me Barcelonën për sezonin e ardhshëm dhe kanë...

Katica Janeva, në krye të Speciales nga viti 2015

Më 16 shtator të vitit 2015 Kaica Janeva bëri betimin solemn para Këshillit të prokurorëve publik. Ky ishte akti final i zgjedhjes së prokurorit...

Ohër, ujërat fekale vazhdojnë të derdhen ne liqen

Edhe përkundër konfirmimeve të autoriteteve përgjegjëse se problemi me derdhjen e ujërave fekale në Liqenin e Ohrit është zgjidhur, kamera e televizionit Alsat regjistroi...

Pushteti dhe opozita përplasen për kreun e Revizionit

Pushteti dhe opozita shkëmbejnë akuza të ndërsjella përse Enti Shtetëror për Revizion prej 2 vjetësh është pa drejtor. I pyetur nga Alsat, kryeministri Zoran...

Alarmuese, nga viti në vit ulet numri i filloristëve

Vitet e fundit dukshëm po ulet numri i nxënësve filloristë, mirëpo e njejta nuk po ndodhë edhe me mësimdhënësit, sepse numri i punësimeve është...

Popular

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...