24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Artikujt e fundit

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Popular Categories

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

Një nga metodat që një pjese të madhe prej nesh u duket më e thjeshtë për të karikuar telefonin është laptopi. Por, sipas ekspertëve,...

Facebook gjobitet me 5 miliardë $ për shkelje të privatësisë

Komisioni Federal për Tregti i Shteteve të Bashkuara, ka miratuar përmes votimit me shumicë votash një gjobë prej 5 miliardë dollarësh për shkak të...

Apple Watch mund të përdoret për të përgjuar të tjerët përmes iPhone

 Apple ka çaktivizuar aplikacionin Walkie-Talkie në Apple Watch sepse një problem sigurie lejonte përdoruesit të përgjonin iPhone e njerëzve të tjerë.Me Walkie-Talkie, dy njerëz...

Makina e parë në botë që pritet të arrijë shpejtësi deri në 1,600 kilometra në orë

Bloodhound është shumë më pranë, të thyerjes së rekordit të shpejtësisë së lëvizjes tokësoreTani që kompania është shpëtuar nga sipërmarrësi Ian Warhust, janë rikthyer...

Apple do të kalojë plotësisht në OLED për iPhone 2020, sjell edhe 5G

Për momentin, formacioni i iPhone përbëhet nga iPhone XS, XS Max dhe iPhone XR, dy ish-modelet e para me teknologji të ekranit OLED, ndërsa...

BMW fillon prodhimin e Mini elektrik në fund të vitit 2019

BMW do të fillojë prodhimin e një Mini të ri elektrik në fabrikën e tij britanike në fund të 2019 dhe automjetet e para...
191,029FansLike
306,810,176FollowersFollow

Celulari me i mire

82%
Samsung Galaxy S10+
84%
Huawei P30 Pro
87%
iPhone Xs max
72%
Xiaomi Mi 9
64%
Huawei mate 20 pro

Instagram

Must Read Stories

Teknologji

Skopje
few clouds
24.1 ° C
26 °
22.8 °
39 %
4.6kmh
20 %
Mon
19 °
Tue
17 °
Wed
22 °
Thu
23 °
Fri
25 °

Pushteti dhe opozita përplasen për kreun e Revizionit

Pushteti dhe opozita shkëmbejnë akuza të ndërsjella përse Enti Shtetëror për Revizion prej 2 vjetësh është pa drejtor. I pyetur nga Alsat, kryeministri Zoran...

Alarmuese, nga viti në vit ulet numri i filloristëve

Vitet e fundit dukshëm po ulet numri i nxënësve filloristë, mirëpo e njejta nuk po ndodhë edhe me mësimdhënësit, sepse numri i punësimeve është...

Dorëhiqet Janeva: Nuk lejojë që emri im të mbajë peng PSP-në

Katica Janeva dha dorëheqje. Prokuroria Speciale mbeti pa udhëheqës. Janeva në sqarimin e shkurtë, si shkak për tërheqjen e saj përmendi bllokimin e bisedimeve...

Opozita shqiptare: Qeveria po zvarrit zbatimin e ligjit për gjuhët

Opozita shqiptare ka akuzuar Qeverinë se po zvarrit zbatimin e Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, duke e krahasuar fatin e këtij të fundit me...

Zaevi ftoi partitë politike në takim liderësh për të premten

Kryeministri Zoran Zaev bën thirrje për takim liderësh në të cilin fton VMRO-DPMNE-në, BDI-në dhe Aleancën për Shqiptarët. Tema diskutimi janë caktuar tri çështje.Të...

KRRE, çmimi i kontratave të reja me EVN-në do të ulet me 100 euro

Nga shtatori çmimi për kyçje në rrjetin e energjisë elektrike për objektet e reja ulet për 100 euro. Nga Komisioni Rregullator i energjetikës thanë...

Sead Koçan, kërkesë të re për shtyrjen e burgimit

Vazhdon përpjekja e biznesmenit Sead Koçan për shtyrjen e shkuarjes në burg. Pasi Gjykata penale refuzoi kërkesën e tij të fundit për të mos...

Agjencia për Siguri Kombëtare, paqartësi rreth konsolidimit

Fillon zyrtarisht procedura e përzgjedhjes së të punësuarve të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim që do të kalojnë në Agjencinë për Siguri Kombëtare. Ajo...

Popular

Kinë, ekonomia në rënien më të madhe në 27 vitet e fundit

Kina mbyll tremujorin e dytë të vitit 2019 me PBB-në në 6,2% , ritmi më i ngadalshëm në 27 vitet e fundit, krahasuar me...

Mogherini: Solidariteti ynë me popullin turk i padiskutueshëm

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini duke përkujtuar përvjetorin e tretë të tentativës për grusht...

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...