24.1 C
Skopje
Monday, July 15, 2019

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Artikujt e fundit

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...

Popular Categories

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

Një nga metodat që një pjese të madhe prej nesh u duket më e thjeshtë për të karikuar telefonin është laptopi. Por, sipas ekspertëve,...

Facebook gjobitet me 5 miliardë $ për shkelje të privatësisë

Komisioni Federal për Tregti i Shteteve të Bashkuara, ka miratuar përmes votimit me shumicë votash një gjobë prej 5 miliardë dollarësh për shkak të...

Apple Watch mund të përdoret për të përgjuar të tjerët përmes iPhone

 Apple ka çaktivizuar aplikacionin Walkie-Talkie në Apple Watch sepse një problem sigurie lejonte përdoruesit të përgjonin iPhone e njerëzve të tjerë.Me Walkie-Talkie, dy njerëz...

Makina e parë në botë që pritet të arrijë shpejtësi deri në 1,600 kilometra në orë

Bloodhound është shumë më pranë, të thyerjes së rekordit të shpejtësisë së lëvizjes tokësoreTani që kompania është shpëtuar nga sipërmarrësi Ian Warhust, janë rikthyer...

Apple do të kalojë plotësisht në OLED për iPhone 2020, sjell edhe 5G

Për momentin, formacioni i iPhone përbëhet nga iPhone XS, XS Max dhe iPhone XR, dy ish-modelet e para me teknologji të ekranit OLED, ndërsa...

BMW fillon prodhimin e Mini elektrik në fund të vitit 2019

BMW do të fillojë prodhimin e një Mini të ri elektrik në fabrikën e tij britanike në fund të 2019 dhe automjetet e para...
191,029FansLike
306,808,598FollowersFollow

Celulari me i mire

82%
Samsung Galaxy S10+
84%
Huawei P30 Pro
87%
iPhone Xs max
72%
Xiaomi Mi 9
64%
Huawei mate 20 pro

Instagram

Must Read Stories

Teknologji

Skopje
few clouds
24.1 ° C
26 °
22.8 °
39 %
4.6kmh
20 %
Mon
19 °
Tue
17 °
Wed
22 °
Thu
23 °
Fri
25 °

Nesër dihet ‘fati’ i kandidatëve për kryetar në komunat e veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të Kosovës nesër do të vendosë rreth subjekteve politike dhe kandidatëve për kryetar që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet...

Vjehrri vret gruan, nusën e djalit, më pas vret edhe vetën

Një konflikt familjarë që ndodhi sot në një familje në lagjen “Dardania” të Prishtinës në Kosovë ka lënë tre persona të vdekur.Sipas Policisë së...

Shpërthim i ri në Shri Lanka

Në kryeqytetin e Shri Lankës, Kolombo, ka ndodhur një shpërthim i ri pranë kishës gjatë çmontimit të bombës, raporton Reuters.Sipas agjencisë, pranë kishës ku...

Presidencialet, të gjitha partitë shpallën fitoren

Menjëherë pas mbylljes së procesit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve filloi numërimin e votave të kandidatëve për president. Nga rezultatet e para, kandidati i...

Izrael,  mijëra hebrenj festojnë Pashkët në Murin e Lotëve në Jeruzalem

Mijëra hebrenj festuan sot “bekimin e priftërinjve” para Murit të Lotëve, në qytetin e vjetër të Jeruzalemit, me rastin e Pashkëve hebraike.Të mbështjellë me...

Janushev: VMRO-ja fitoi në 47 komuna (video)

Sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së Igor Janushev, tha se Shkupi e mposhti pushtetin, mposhti Zaevin, Pendarovskin dhe partnerët e tyre të koalicionit.“Fituam në Shkup,...

Dhuna në familje, burri në burg – gruaja në strehimore

Një person është arrestuar në Istog, pasi ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.Rasti ka ndodhur dje në ora 13.00, ka bërë të ditur sot...

Tetovë, banorët protestojnë kundër dislokimit të deponisë

Informatat për dislokimin e mundshëm të pikës për ngarkim shkarkim të mbeturinave nga dalja e Tetovës, në një fushë tjetër, ka irrituar një pjesë...

Popular

OKB: Uria në botë vazhdon të rritet

Uria prekte 821,6 milionë persona në botë në vitin 2018, kundrejt 811 milionë një vit më parë, sipas një raporti vjetor të publikuar të...

Gjermania rikthen në Firence një pikturë të vjedhur gjatë LIIB

Një pikturë që u vodh nga Firence gjatë Luftës së Dytë Botërore do të rikthehet nga qeveria gjermane këtë të premte, deklaroi Ministria italiane...

Boki 13 dhe Kiçec kanë marrë 1,5 milionë euro për të ndikuar te një prokuror

Bojan Jovanovski i njohur si boki 13 dhe Zoran Milevski- Kiçec dyshohen se kanë marrë 1.5 milionë euro nga një biznesmen për ta ndaluar...

Emmanuel Macron fillon vizitën dyditore në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në...

Biletat falas për takimin FC Shkupi – FC Pyunik

Kryesia e klubit ka vendosur që t’ua lehtësojë të gjithë atyre që dëshirojnë të ndjekin nga afër takimin e kthimit të raundit të parë...